sobota, 19 grudnia 2009

Od czego się zaczęło

Zalegało mi w szafie trochę komiksów. Wystawiłem je na Allegro, tworząc zestawy typu Batmany, Supermany itd. Ale tego Terminatora nie było gdzie dopasować. W dodatku był tak słaby, że na pewno nie zyskałbym wielu kupujących oferując taki "gratis".
Tak więc został w szafce, a z tydzień później postanowiłem wystawić aukcję tylko z nim, pastwiąc się nad "dżadżment dejem" z dużym upodobaniem.
Aukcję wystawiłem wieczorem, poszedłem spać, wstałem rano a tam 300 wyświetleń. Coś musiało być na rzeczy. Google -> "najgorszy komiks świata" -> ktoś wrzucił aukcję na Wykop. Powoli, powoli ilość "wykopów" rosła. Gdy wychodziłem o 17 z pracy aukcja miała jakieś 1500 wyświetleń. To bardzo dużo po niecałej dobie od wystawienia, rzadko kiedy inne moje aukcje miały tyle odwiedzin po całym tygodniu.
Do domu wróciłem dopiero koło 23 i mogłem sam odczuć co znaczy Wykop efekt. Nie sądziłem, że tak się stanie ale wpis znalazł się na stronie głównej Wykopu. Wyświetleń było 30000 i z każdym odświeżeniem liczba rosła o kilkadziesiąt.

To teraz parę linków:
Sama, wciąż trwająca aukcja (kończy się wieczorem 23 XII)
Wpis na wykopie
Mirror aukcji, która w końcu przecież zniknie

Ale o co w ogóle chodzi i po co ja to wszystko piszę? Całe to zamieszanie sprawiło, że nabrałem sentymentu do tego komiksu. Ktoś na GG zasugerował mi założenie bloga z obrazkami z komiksu i podpisami (które są niezbędne, żeby niezaznajomiony z całością czytelnik mógł zrozumieć co się na nich w ogóle dzieje).
Tak też więc robię. Postaram się tu codziennie wrzucać jeden nowy obrazek z objaśnieniem co na nim się znajduje.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym w ogóle ci sugerował, żebyś pisał nie tylko o tym nieszczęsnym Terminatorze, ale i o innych złych komiksach (albo jakichś nie do końca udanych kadrach, durnych dialogach, itd.). Chętnie poczytałbym coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomyślę też i nad tym, muszę mieć tylko materiał :) Pamiętam, że kiedyś miałem bardzo fatalny komiks Z Archiwum X, niestety gdzieś zaginął. Zobaczymy jak to się w ogóle rozwinie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak coś mogę podrzucić... Mam całą baterię megazłych komiksów - np serię westernów rodem z PRL albo SF z wczesnego Gierka...

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to bardzo chętnie :). Odezwij się na najgorszykomiks(malpa)gmail.com i jakoś się dogadamy.

  OdpowiedzUsuń